KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 10471489
nr 1047 1489
Allan Egnell
(1884-1960), Sverige
Kolteckning, signerad, Allan Egnell (1884-1960), hästar, 43x52
Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 augusti 2016
kl 19:13:09
1/8 13:54:25
Allan Egnell
Läs mer om Allan Egnell